Logo
Logo

DECATHLON CUP 2017- Startujemy!

Ruszyły eliminacje do największego wakacyjnego turnieju piłkarskiego – Decathlon Cup.

Rozgrywki pozwalające wyłonić finalistów turnieju trwać będą przez cały lipiec. Finał Decathlon Cup, na który już teraz zapraszamy rozegrany zostanie tradycyjnie już podczas Spartakiady Trenera Osiedlowego odbywającej się tym razem wyjątkowo na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. E Piaseckiego w Poznaniu 4 sierpnia 2017 roku.

Poniżej zamieszczamy regulamin rozgrywek.

REGULAMIN DECATHLON CUP 2017

W Lidze uczestniczyć może jedna drużyna z tego samego boiska w każdej z kategorii wiekowych- A, B, gimnazjum i open.
Należy pilnować i sprawdzać w przypadku wątpliwości ważność legitymacji w kategoriach A, B i gimnazjum. W kategorii A grają uczestnicy zajęć do rocznika 2007 włącznie, w kategorii B do rocznika 2004 włącznie, a w kategorii C do rocznika 2001 włącznie.
Obowiązują zasady piłki nożnej PZPN z kilkoma wyjątkami, które zostały wyszczególnione poniżej:

– długość spotkania: w eliminacjach będzie ustalana przez trenerów przed rozpoczęciem zawodów; w turnieju głównym (Spartakiada) będzie to maksymalnie 10 minut;

– auty wykonujemy zagrywając piłkę nogą z linii bocznej boiska lub spoza boiska;

– wykluczenia: za niesportowe zachowanie, wyjątkowo niebezpieczne zagranie (ale w ocenie sędziego nie brutalne i nieumyślne), wulgarne słownictwo (szczególnie w młodszej kategorii) stosujemy karę dwóch minut wykluczenia; jeśli ten sam zawodnik w tym samym meczu ponownie otrzyma karę będzie musiał opuścić boisko na 5 min.; w przypadku niesportowego zachowania względem trenera, niebezpiecznego i brutalnego zagrania stosujemy karę wykluczenia na 5 min, a w szczególnych przypadkach karę wykluczenia z całego spotkania; w przypadku wykluczenia zawodnika z pozostałej części meczu drużyna przez 5 min gra w osłabieniu, a po upływie kary inny, nieukarany zawodnik może wejść na boisko;

– obowiązuje regulamin programu;

– sędziowanie- trener nie może sędziować meczu swojej drużyny (wyjątkiem jest sytuacja, w której w zawodach uczestniczą tylko dwa boiska. Wtedy każdy z trenerów sędziuję jedną połowę);

– 6 zawodników w polu w kategorii podstawówka, 5 zawodników w polu w kategorii gimnazjum, w kategorii open 5 zawodników w polu; (dotyczy boisk typu orlik, w przypadku innych boisk to trenerzy ustalają ilość zawodników między sobą)

– zmiany hokejowe, ale w strefie zmian (środkowa linia boiska bądź własna połowa

Boiska zostaną podzielone na grupy eliminacyjne według lokalizacji. Awans do turnieju finałowego uzyskają 4 drużyna w kategorii A, 8 w kategorii B, 8 w kategorii C.
Drużyny, które nie uzyskają awansu w turnieju eliminacyjnym, rozegrają ze sobą turniej barażowy, który wyłoni pozostałych uczestników finałów, które odbędą się na Spartakiadzie programu Trener Osiedlowy AWF.
W przypadku gdy dwie lub trzy drużyny mają tą samą liczbę punktów, decyduje różnica bramek (kto ma większą ten przechodzi dalej). Przy tej samej różnicy bramek decyduje ilość strzelonych bramek. Jeśli i różnica i ilość strzelonych bramek jest taka sama decyduje wynik meczu pomiędzy zespołami. Jeśli i różnica i ilość strzelonych bramek jest taka sama, a w meczach między tymi drużynami był remis lub po jednym zwycięstwie obu drużyn lub 3 drużyny mają identyczny bilans, rozgrywamy konkurs rzutów karnych (trzy karne albo do rozstrzygnięcia). Dotyczy to turniejów eliminacyjnych, baraży i turnieju finałowego Ligi Decathlon Cup.
Turniej w kategorii OPEN zostanie rozegrany w osobnym terminie.
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.