Logo
Logo

Spartakiada Trenera Osiedlowego 2017.

W piątek 4 sierpnia prawie 30 boisk zlokalizowanych w każdej części Poznania wraz ze swoimi Trenerami Osiedlowymi AWF stawiło się tłumnie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu, która na kilka godzin zamieniła się w arenę zmagań małych i dużych gzubów. Stadion poznańskiej AWF, który wyjątkowo zastąpił tereny remontowanego Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, ugościł w tym roku prawie tysiąc uczestników naszej Spartakiady, którzy z uśmiechem na ustach zmierzyli się między innymi w finałach Decathlon Cup oraz Dziesięcioboju, a także skorzystali z kilkudziesięciu dodatkowych atrakcji starannie przygotowanych specjalnie na tę okazję, zarówno w formie drużynowej jak i indywidualnej.
Punktualnie o godzinie 12:00, w czasie kiedy słynne poznańskie koziołki opuszczały środkową wieżyczkę na szczycie poznańskiego ratusza i trykały się rogami nastąpiło uroczyste otwarcie 9. Spartakiady Trenera Osiedlowego AWF. Znamienici goście, którzy postanowili na własne oczy poznać fenomen naszej imprezy nie kryli podziwu dla profesjonalnej organizacji tego przedsięwzięcia, ale przede wszystkim z radością podziwiali tłumy młodszych mieszkańców naszego miasta, których tego dnia pochłonął duch sportu. Henryk Kania pełniący funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania razem z pozostałymi gości, którymi w tym roku byli: Maciej Piekarczyk Zastępca Dyrektora Wydziału Sportu U.M. Poznania , Damian Doleciński- Kierownik Działu Controlingu AWF Poznań, Roman Dera i Włodzimierz Rataszewski- przedstawiciele Fundatorów Fundacji na rzecz AWF w Poznaniu, a także przedstawiciele Straży Miejskiej Miasta Poznania z Wartusiem, będącym przyjacielem naszego projektu, dokonali symbolicznego wybicia piłki na znak uroczystego rozpoczęcia Spartakiady Trenera Osiedlowego AWF.
Koniec uroczystej ceremonii otwarcia był równocześnie startem sportowej rywalizacji do której przystąpiło kilkuset uczestników zajęć Trenera Osiedlowego AWF, odzianych w tradycyjne spartakiadowe koszulki, które wyróżniają naszych sportowców już od wielu lat. Dziesięciobój Trenera Osiedlowego AWF będący najważniejszą konkurencją indywidualną, razem z największym piłkarskim turniejem rozgrywanym na terenie naszego miasta stanowiły tego dnia główne rozgrywki sportowe. Śmiałkowie mierzący się z dziesięciobojem musieli pokonać dystans 60 metrów, a także spróbować swoich sił w zaczarowanym biegu, slalomie klauna, slalomie zająca, pchnięciu kulą, rzucie z autu, siłowym torze przeszkód, zwinnościowym torze przeszkód, skoku w dal oraz w rzutach boule. Ukończenie przygotowanych na potrzeby naszej imprezy konkurencji gwarantowało otrzymanie okolicznościowych nagród, z kolei najlepsi reprezentanci boisk zostali uhonorowani oraz nagrodzeni podczas ceremonii wręczania nagród, która zwieńczyła zmagania podczas 9. Spartakiady. Najmłodsi uczestnicy naszej imprezy, a także liczni kibice wspierani przez nie mniej liczne grono rodziców korzystać mogli ze strefy dodatkowych atrakcji, która podczas tegorocznej Spartakiady osiągnęła rekordowe rozmiary! Poza znanymi już wcześniej dmuchanymi zjeżdżalniami, tym razem pojawił się szereg dmuchanych budowli na tle których zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się ściana wspinaczkowa. Całość uzupełniły dmuchany kanion, dmuchana zjeżdżalnia, a także dmuchany żółw, który na kilka spartakiadowych godzin stał się dla najmłodszych uczestników zajęć Trenera Osiedlowego AWF drugim domem.
W błędzie są jednak osoby, którym wydaje się, że to koniec spartakiadowych atrakcji, bo w przerwie od zmagań drużynowych czy indywidualnych nasi goście mogli spróbować swoich sił w symulatorze dachowania, na trampolinach, w strefie wirtualnej rzeczywistości czy aqua zorbing, które cieszyły się niemniejszym powodzeniem niż dmuchana kraina Trenera Osiedlowego AWF. Nowością, a zarazem przyjemną niespodzianką dla wszystkich uczestników była możliwość zmierzenia się w niecodziennej wersji piłki nożnej, jaką był turniej buble football. Debiutujące na naszej imprezie zmagania powietrznych kul okazały się strzałem w dziesiątkę, a co najważniejsze połączyły rywalizację najmłodszych z najstarszymi czy dziewczynek z chłopcami.
Wszystko co dobre szybko się kończy stąd Spartakiada Trenera Osiedlowego AWF przeszła już do historii, 9. odsłona okazała się rekordowa nie tylko pod względem liczby uczestników, ale także biorąc pod uwagę liczbę atrakcji czy konkurencji sportowych dla uczestników naszych zajęć, którzy raz w roku za sprawą naszej imprezy pochłaniają się w sportowej rywalizacji przesiąkniętej ideą fair play.

Galeria zdjęć na naszym profilu Facebookowym:

>> GALERIA SPARTAKIADA<<

Autor: Michał Szmytke.