Logo

Seniorzy razem z Trenerem Senioralnym przejmują Poznań!

Październik w Poznaniu jest miesiącem seniorek i seniorów. Także w tym roku przez ponad dwa tygodnie będą mogli oni skorzystać z wykładów, warsztatów, drzwi otwartych i zniżek w ramach akcji „Senioralni. Poznań”. Tegoroczna edycja przebiegnie pod hasłem dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Jej głównym partnerem jest Fundacja na Rzecz AWF Poznań realizująca projekt „Trener Senioralny”. Inauguracja akcji, z udziałem Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i Rektora AWF Poznań prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego, odbędzie się na terenie AWF w sobotę, 25 września, o godz. 12. Zapraszamy!

Podczas wydarzenia Prezydent Poznania – tradycyjnie – przekaże seniorkom klucze do bram miasta. Wręczone też zostaną certyfikaty w ramach akcji „Miejsce Przyjazne Seniorom”, a przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu przekażą wyróżnionej w tym roku osobie nagrodę „Najlepszy Przyjaciel Seniorów”. Z wrzosów powstanie 15-metrowy napis „Senioralni. Poznań”, który zostanie uwieczniony wraz z uczestnikami inauguracji na nagraniu z lotu ptaka.

Po części inauguracyjnej Fundacja na rzecz AWF zorganizuje dla seniorów aqua fitness (godz. 13.15, 14.00 i 14.45), zajęcia ogólnorozwojowe (godz. 13.15 i 14.15) oraz nordic walking Wartostradą (start ok. godz. 12.30). Dostępna też będzie strefa zdrowia (w godz. 12.30-15), przygotowana przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. Wielkopolski Urząd Wojewódzkich w Poznaniu zorganizował szczepienia przeciwko COVID-19 (jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson w godz. 12-14). Wielkopolska policja udzieli porad z zakresu bezpieczeństwa osobistego.

Wydarzenie będzie też okazją do zapoznania się z ofertą Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz do skorzystania z pomocy w wypełnieniu ankiety w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w mobilnym punkcie spisowym.

Wstęp na inaugurację jest darmowy. Wydarzenie odbędzie się na terenie kampusu AWF Poznań, na parkingu przy boisku wielofunkcyjnym im. K. Hoffmanna, przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 .

Więcej informacji: link